ورود به پنل کاربری   |     ورود به پنل پیامک   |      سه شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   0919-322-6266   |     info@mhost.ir

نحوه پیکربندی Cron Jobs در cPanel

 Cron Job در واقع یک وظیفه است که به سرور داده می شود تا در فواصل زمانی مشخص اقدامی خاص مانند اجرای یک فایل، ایجاد بکاپ و ... را به طور خودکار، انجام دهد.

به عنوان مثال، یک فایل php دارید که وظیفه آن بروز رسانی بخش خاصی از وبسایت هر 24 ساعت یک بار است. شما می توانید براحتی انجام این کار را به بخش Cron Jobs محول کنید. کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

1- پس از لاگین به cPanel، به بخش Advanced > Cron Jobs مراجعه کنید.
2- در صورتی که قصد دارید با هر بار اجرای وظایف، یک ایمیل گزارش به شما ارسال شود در فیلد Cron Email، آدرس ایمیل مورد نظر را وارد و دکمه Update Mail را اعمال کنید. این تنظیم در مورد کلیه وظایف تعیین شده اعمال خواهد شد.
چنانچه آدرس ایمیل در این بخش وارد نشود، گزارشات به ایمیل آدرس پیشفرض cPanel ارسال خواهند شد.

3- از قسمت Add New Cron Job، اطلاعات زیر را وارد کنید:

Common Settings: این بخش برای افراد تازه کار بسیار راهگشاست. بدین نحو می توایند فواصل زمانی آماده را از لیست انتخاب کنید تا وظیفه تعیین شده در آن فواصل اجرا شود.

Date&Time: چنانچه فواصل مورد نظر در بخش Common Settings وجود ندارد حال لازم است خود اقدام به وارد کردن اطلاعات مورد نظر در فیلدهای Minute, Hour, Day, Month, Weekday کنید.
این بخش به دانش خوبی در زمینه میزبانی و بخش Cron احتیاج دارد. شما می توانید انجام این کار به پشتیبانی HiSupport محول کنید!

Command: و بالاخره در این بخش وظیفه تعیین شده وارد می شود. توجه فرمایید لازم است با خط فرمان آشنایی داشته و به اصول استفاده از فرمان های لینوکس وارد باشید. در غیر اینصورت از مثال های زیر استفاده کنید یا در نهایت موارد به یک متخصص یا کارشناسان HiSupport محول کنید.

4- پس از وارد کردن Command یا وظیفه، دکمه Add New Cron Job را اعمال کنید.

مثال از نحوه ایجاد Cron Job
اجرای یک فایل php:

Php –q /home/USERNAME/public_html/FILE.php

/usr/local/bin/php -q /home/ USERNAME /public_html/FILE.php


اجرای فایل php، بدون ارسال ایمیل گزارش:
چنانچه فایل یا اسکریت مورد نظر در فواصل زمانی کوتاه مثلا هر 1 دقیقه اجرا می شود، ارسال ایمیل به ازای هر بار اجرا منطقی به نظر نمی رسد. بنابراین لازم است ارسال گزارش را با روش زیر غیر فعال کنید:

Php –q /home/USERNAME/public_html/FILE.php >/dev/null 2>&1

/usr/local/bin/php -q /home/ USERNAME /public_html/FILE.php >/dev/null 2>&1


همچنین همواره می توانید با مراجعه به لیست انتهای صفحه بخش Current Cron Jobs، Cron Job های فعلی را مشاهده و در صورت نیاز اقدام به ویرایش آن ها کنید.


اشتراک گذاری :